Představujeme program pro děti

Pozornost dramaturgů je každoročně věnována mladším a nejmenším návštěvníkům, pro které jsou připravena divadelní vystoupení, filmová promítání raníčků, večerníčků a pohádek v kempu a kině Panorama, těšit se mohou také na rukodělné, výtvarné a pohybové dílny.

Dílny a workshopy vyškovského ateliéru Létající šnek pro děti i dospělé se zaměřují na objevování zajímavých kreativních postupů a materiálů, na propojování nejrůznějších druhů umění a na využití prvků expresivních terapií. 

Mottem Domácí dílny je „Dělat radost Tobě i sobě“. Během festivalu si můžete nechat potisknout triko nové, nebo své vlastní a také bude možnost si vlastnoručně natisknout motiv magazínu Uni na tašku. Již počtvrté je na festivalu airbrush dočasné tetování. Více jak sto padesát originálních motivů v černobílém či barevném provedení, nově i 3D tetování, které nabízí nekonečné množství variant a prostor pro improvizaci a fantazii bez omezení.

V sobotu se mohou děti i dospělí těšit na divadelní soubor Maso krůtí a inscenaci Z pohádky nikam Dekameron pro děti. Jejich hledání největších pravd se totiž zrcadlí ve starých příbězích o dracích a pyšných princeznách a hlavně v nich samých, dále Divadlo 100 opic a jejich Saframorte! aneb svůj osud nepřelstíte, ani když si nasadíte masku smrti nebo Divadlo Continuo s autorskou loutkovou pohádkou s názvem Zuna,  inspirovanou několika magickými příběhy z různých částí světa.

Neděli ovládnou pohádky boskovickou farskou zahradu. Divadlo vi.TVOR zahraje Dlouhý, široký, bystrozraký, poutavou loutkovou verzi pohádky Karla Jaromíra Erbena, a také hru Cirkus v hlavě, pojednávající o nejmenším cirkusu na světě.  Divadlo Toy Machine chystá pohádku Pinocchio.

V boskovickém panském dvoře vystoupí veleoblíbení Hm…, známí svou poetikou, spočívající ve svérázných i vážných textech, často klasických autorů (Wolker, Gellner, Orten…), provedených v různých hudebních stylech a okořeněných hudebními vtípky, zbožňované dětmi i dospěláky.