666 entertainment: Ř.I.P.

cz
loutková inscenace
Divadlo / Prostor, Panský dvůr / 4.7. /

Ve špatný čas, na špatném místě.

V pohádce O veliké řepě zasadil dědeček na své zahrádce malé semínko, ze kterého se vyklubala malinká roztomilá červená řepa, která však rostla a rostla. Její kořínky začali prorůstat hluboko pod zem, až probudili život i ve vzdálených temných vrstvách zeminy, kam nikdy nezavítal jediný sluneční paprsek. V tu chvíli se z pohádky stává boj o přežití. Co se probouzí v nejčernější hlubině? Kdo se to plazí a dere na povrch? Hlína ožívá, z děr vedoucích možná až k zemskému jádru se ozývá neidentifikovatelné hvízdání. S každým nádechem jsou blíž a blíž. Plazí se a svíjí. Nabývají na velikosti, síle a inteligenci. Chtějí svojí kořist. Kulatou, rudou, šťavnatou, stále se zvětšující, masitou. Kdo zvítězí? Kdo je zde vetřelcem? Komu tato půda ve skutečnosti patří? A kdo si obhájí svoji pozici?

Netradiční loutková inscenace pro malé i velké plná humoru, škodolibosti a napětí na motivy klasické  pohádky O Veliké řepě.

666 entertainment je tvůrčí uskupení vzniklé ze studentů Katedry alternativního a loutkového divadla na pražské DAMU. Kolektiv se zabývá objektovým, loutkovým, autorským a udržitelným divadlem. Udržitelnost se v jejich tvorbě projevuje především ve využívání recyklovaných materiálů a přenosnosti jejich scénografie, kterou si s sebou vozí vlakem na zádech. Členové souboru se netají svou láskou k ohmatávání hranic humoru, od archetypálního gagu k prosté dětinskosti.

30 minut, po představení beseda s tvůrci