Velký černý stromy

cz
Divadlo / Sobota / Divadelní scéna Prostor /

Čím víc se deru na světlo, tím víc kloužu do tmy…

Byli jsme mýtinou, byli jsme žárovištěm. Pokoušeli jsme se vyjít z domů, pokoušeli jsme se zůstat spolu, být sami, pokoušeli jsme se rozněcovat i hasit, zkusili jsme všechno možné, aby nahota nebyla nahotou a aby na kůži nebyly vidět stopy po spáleném mase. Často jsme se neobývali, často jsme se ani nevrátili z těch nesmyslných potulek. Přesto nakonec hromadou popela proráží další a další kmeny, zatímco na druhé straně světa lesy teprve v plamenech. A jeden z nás je žhář.

Autorské představení Nikoly Šroubkové a Tomáše Soldána o hoření pro život i proti němu, o cestě do zachvácených krajin vnitřních a vnějších, o bezvýznamném a přitom nejdůležitějším zápalu, který se žíznivě/nekontrolovaně pokouší spálit kameny. O tom, jak někdy je rudá nabubřelost polita vodou, a zbývá jen mokrá černá hromádka ničeho. O komičnosti, se kterou přistihujeme sami sebe ve chvíli, kdy zbývá jen škrtnout sirkou na palubě malé dřevěné loďky našeho bytí. Autobiografická divadelní studie nesnesitelné lehkosti bytí i okamžiků, ve kterých skrze nás selhávají světy. S básněmi Dylana Thomase, Pavla Kolmačky, Amandy Lovelace, Ivana Diviše, s příběhy Clarissy Pinkola Estés.

Představení ohraničeno DJ sety Moje oči musely vidět I. a II.

70 min./ pro dospělé 

Hrají, zpívají a jsou: Nikola Šroubková a Tomáš Soldán


Masakr Elsinor založili na sklonku roku 2013 bývalí členové brněnského divadla D' Epog Ondřej Novotný, Petr Míka a Tomáš Soldán. Navazují tak na předchozí práci s poezií a civilním gestem, zběsilý zpěv a nespoutaný tanec.