Tvořivé dílny s Atelierem Ulita

workshop
Doprovodné / Pátek / UNI scéna /
Doprovodné / Sobota / Palouk Potrvá /

pátek 13.00 u UNI scény s platnou vstupenkou

NEJ BOSKTAŠKA?
Zúčastněte se soutěže a vytvořte tašku, která vystihuje boskovický festival...
Vyhlášení vítězů a předání cen 18:00 / UNI scéna.

ZVUK JE POHYB, POHYB JE OBRAZ, OBRAZY TVOŘÍ DĚJ
Vyzkoušejte si výtvarný záznam hudby, a to přímo během koncertu.
Práce bychom rádi vystavili. K rozebrání budou v pátek od 18:30 / UNI scéna.

KORÁLKOHRANÍ
Přijďte si vytvořit designově zajímavý šperk z korálků nejrůznějších tvarů a barev.

 

sobota 13.00 na palouku Potrvá 

SUN PRINT
Kyanotypie (také modrotisk nebo železitý tisk) je fotografická technika z 19.století, která využívá fotocitlivosti železných solí. Nenechte si ujít možnost experimentovat se slunečními paprsky.

PIMPRLATA
Už máte doma svého kašpárka, tajtrlíka, prďolu, trdlíka, pimprláka, který nezkazí žádnou legraci? Ještě ne? Nevadí, pojďte si ho společně s námi vytvořit.

Cena: 20120 Kč / výrobek. 

 

 

ATELIÉR ULITA

Sdružujeme lektory specializované na vizuální umění, muzejní pedagogiku, stará řemesla, arteterapii a artefiletiku. Naše akce jsou zaměřené na objevování zajímavých kreativních postupů a materiálů, na propojování různých druhů umění a na využití prvků expresivních terapií. Esenciální je pro nás prožitek z vlastní tvorby, komunikace, interdisciplinarita, používání příběhů a symbolů, poznávání všemi smysly, rozvíjení fantazie, jemné motoriky a vizuální gramotnosti. Realizovali jsme mnoho workshopů, dílen, kurzů (pro děti i pro dospělé) ve spolupráci s rozmanitými institucemi, projekty a akcemi...

Od roku 2015 máme stabilní místo s názvem ULITA (zámek Vyškov)

SPOLUPRÁCE (od r. 2011): Muzeum Vyškovska (Expozice vyškovské lidové keramiky, Osobnosti Vyškovska – vzdělávací programy pro ZŠ), hrad Helfštýn (dílny během akcí), ZOO Vyškov (Vánoční létající jarmark od r. 2015), festivaly v Boskovicích a Didgeridoo v jeskyni, Colours of Ostrava (workshopy), Pohádky a příběhy, Třída plná kamarádů (projekty pro MŠ a ZŠ s prvky terapií), Týden výtvarné kultury Brno (workshopy), Relaxfest Vyškov (workshopy) a mnohé jiné.

LEKTOŘI (2011 - 2020): Ivana Burianová a Lucie Skřejpková (hlavní lektorky), Jiří Foltýn, Tomáš Poprik, Petra Hrnčířová, Veronika Chlubnová, Jana Šafránková, Aleš Leznar, Aneta Hegyiová, Gábina Vašíčková, Bob Jakeš, Martina Zedková, Klára Holíková, Vojta Hrubý, Lucie Lališová, František Javůrek aj.