Tvořivá dílna s Létajícím šnekem

Pro děti
Palouk Potrvá
Sobota

INSPIRAČNÍ PRAPORKY
Nechte se okouzlit buddhistickými modlitebními praporky, které zdobí nejvyšší hory naší planety. Odnesete si domů krásnou a energizující dekoraci.

SLUNEČNÍ TISK
Kyanotypie (také modrotisk nebo železitý tisk) je fotografická technika z 19.století, která využívá fotocitlivosti železných solí. Pojďte experimentovat se slunečními paprsky, rostlinami a krásným modrým podkladem.

MAGNETICKY PŘITAŽLIVÁ DÍLNA
Vyrobte si magnetky rozmanitých motivů, tvarů a barev pro inspiraci, dekoraci nebo na seznam věcí, které vám dělají radost.

 pro děti i dospělé / 55–95 Kč:

 

Ateliér Létající šnek
Sdružujeme lektory specializované na vizuální umění, muzejní pedagogiku, stará řemesla, arteterapii a artefiletiku. Naše akce jsou zaměřené na objevování zajímavých kreativních postupů a materiálů, na propojování různých druhů umění a na využití prvků expresivních terapií. Esenciální je pro nás prožitek z vlastní tvorby, komunikace, interdisciplinarita, používání příběhů a symbolů, poznávání všemi smysly, rozvíjení fantazie, jemné motoriky a vizuální gramotnosti. Realizovali jsme mnoho workshopů, dílen, kurzů (pro děti i pro dospělé) ve spolupráci s rozmanitými institucemi, projekty a akcemi...
Od roku 2015 máme stabilní místo – centrum Ulita (zámek Vyškov)

Splolupráce (2011–2018): Muzeum Vyškovska (Expozice vyškovské lidové keramiky, Osobnosti Vyškovska – vzdělávací programy pro ZŠ), hrad Helfštýn (dílny během akcí), ZOO Vyškov (Vánoční létající jarmark od r. 2015), festivaly v Boskovicích a Didgeridoo v jeskyni, Colours of Ostrava (workshopy), Pohádky a příběhy, Třída plná kamarádů (projekty pro MŠ a ZŠ s prvky terapií), Týden výtvarné kultury Brno (workshopy), Relaxfest Vyškov (workshopy) a mnohé jiné.

Lektoři (2011–2018): Ivana Burian Rumpelová (hlavní lektorka), Jiří Foltýn, Tomáš Poprik, Petra Hrnčířová, Veronika Chlubnová, Jana Šafránková, Aleš Leznar, Aneta Hegyiová, Gábina Vašíčková, Bob Jakeš, Martina Zedková, Klára Holíková, Vojta Hrubý, Lucie Lališová, František Javůrek aj.
atelier@letajicisnek.cz / FB: Ateliér Létající šnek