Trio Hilpert-Sommer-Lucaciu

d
jazz
Hudba

Německá freeejazzová legenda Günter „Baby“ Sommer opět v Boskovicích. Tentokrát s drážďanskou flétnistkou Katharinou Hilpert a rock-popovým saxofonistou Antoniem Lucaciu z Lipska. 

V lednu 2017 pozval Günter „Baby“ Sommer lipského saxofonistu Antonia Lucaciua, aby v duu s ním koncertoval v rámci řady Erstbegegnung (První setkání) v Drážďanech. Mezi oběma muzikanty, Baby Sommerem (1943) a o 44 let mladším Lucaciuou, to okamžitě zafungovalo, a tak nezůstalo jen u ,prvního setkáníʻ. Energická hra mladého saxofonisty plná emocí spolu s perkusemi drážďanského bubeníka tvoří hudební základ zajímavé a vzájemně obohacující spolupráce Lucaciua, který je aktivní v popmusic, a jednoho z nejvýznamnějších představitelů současného evropského jazzu.
Dalším z projektů Güntera „Baby“ Sommera je intimní duo s klasicky vzdělanou flétnistkou Katharinou Hilpert, které svou tvorbu založilo na zvukové rozmanitosti a akustických překavpeních, kdy oba hudebníci vycházejí ze svých zkušeností a znalostí současné a etnické hudby i jazzu.
Na festivalu v Boskovicích se tito tři hudebníci potkají ve společném projektu.

 

Česko-německé jazzové setkávání se koná s finanční podporou Česko-německého fondu budoucnosti.