Tomáš Sýkora Trio & Aid Kid

cz
jazz, electro music
Hudba / Zámecký skleník / 7.7. /

Zapojení syntezátoru pro rozšíření nových zvukových možností jako protiklad k akustickému klavíru, strhující groovy rytmické sekce, improvizační plochy, barevnost jednotlivých kompozic, propracovaná hudební struktura a novátorské užití live electronics, to jsou hlavní znaky mé nové kapely Tomáš Sýkora + 3.

Komorní formát klasického jazz piano tria jsem nahradil novým konceptem rozšířeným o elektronickou hudební složku. Přizval jsem ke spolupráci výrazného umělce z této oblasti Ondřeje Mikulu alias Aid Kida, aby svým inovativním přístupem k elektronické hudbě doplnil mé současné složení (Tomáš Liška - bass, Roman Vícha - drums) a naše hudební vyjadřování a způsob hry spojil v jeden zvukový celek. Společně se tak snažíme vytvořit fůzi jazzu a moderní elektronické hudby a propojit vše do dynamického a zvukově strhujícího koncertního tvaru.

Aktuálně vystupujeme s novou deskou “Alchemy”, jejíž repertoár tvoří výhradně má autorská tvorba z posledních 5 let, kdy pro potřeby současného složení jsem některé skladby hodně proměnil. Myšlenková témata jednotlivých skladeb vychází jak z mých osobních prožitků, tak zároveň reflektují výrazné a aktuální společenské události ve světě.

Tomáš Sýkora – keys
Aid Kid – live electronics
Tomáš Liška – bass
Roman Vícha – drums


Česko-německé jazzové setkávání finančně podporuje Česko-německý fond budoucnosti.