Timbertwig

Hudba
alternative rock
GB
UNI scéna
Sobota

Londýnské trio Timbertwig hraje alternativní rock s příměsí post-rocku a dalších experimentálních prvků. Kapela kombinuje kytarové melancholie s vybočováním z komfortní zóny a vrstvením napětí, ať už tichem, hlukem, rychlostí nebo pomalostí.
Mezi své oblíbené interprety řadí Enablers, Slint, June of 44 nebo Esben and the Witch. Charismatický frontman Nick Avery (kytara, zpěv) dříve hrál na bicí ve slowcorové kapele Tram nebo s experimentálními Broken Dog. Nick má na kontě
několik kritiky oceňovaných desek, čtyřikrát nahrával John Peel Sessions a spolupracoval s producenty, jako je John Parish (PJ Harvey) nebo Dimitri Tikovoi (The Horrors, Placebo). V roce 2016 Avery založil spolu s baskytaristou Michalem Geislerem Timbertwig. Kapela následně koncertovala po londýnských klubech a v roce 2017 nahrála EP The End of Beginning. V roce 2018 současnou sestavu doplnil zkušený bubeník John Singh, jehož styl snoubící uvolněný groove a syrové napětí umocňue projev kapely. Hlavní devizou Timbertwig je živé hraní, které živelně propojuje melancholickou křehkost a akutnost Averyho zpěvu, syrovou energii a gradující zvukové plochy. V Boskovicích kapela představí několik zatím nenahraných písní.

web kapely

facebook