Reverb Machine

cz
indie rock
Hudba / Palouk Potrvá / 9.7. /

Kapela vznikla na podzim roku 2019 z tria složeného z Alexandera Straky, Jana Mičky a Šimona Šerého. První album Olgoj Chorchoj, které bylo nahráno se vznikem kapely vyšlo 18. dubna 2020. Nese se na kytarových sólech pouštní atmosféry, stonerovém podhoubí, prog-rockových prvcích a alternativním rocku. S nástupem pandemie si Reverb Machine museli na koncerty chvilku počkat, zato se však zasadili o vůbec první, nezapomenutelnou sešlost v první den, kdy bylo možné koncertovat po první vlně koronaviru v Modré Vopici v pražských Vysočanech.
Během léta nahráli čtyřpísňové EP Heart Pills, kde se snažili vystoupit ze stereotypu stoner-rockové kapely, takže za použití arpaggiatoru a synthů vznikla hudba blížící se spíše k indie-rocku. Mix a master, který stejně jako u Olgoje Chorchoje svěřili talentům z produkční skupiny Prenatální Válka s.r.o., které 18. prosince 2020 nadělili posluchačům.
Reverb Machine se především snaží předat divákům a posluchačům svou mladickou, neklidnou a progresivní sílu a na koncertech překvapit dechberoucím nábojem zážitku