Polansky vs Langman

cz
alternative
Hudba

Andrej Polanský versus Emül Langman je projekt dvou českých muzikantů žijících v Praze a v Berlín, který byl založen jako pocta Lou Reedovi po jeho smrti v roce 2013. Kromě klasické violy, skromných bicích a sugestivního zpěvu využívají pánové hojně efektů, looperu. I proto zní duo spíš jako plnohodnotná rocková kapela. V květnu roku 2015 vydali svoje první album conTRACKtion s devíti písněmi Lou Reeda.

„Je to vtipné i inspirativní. Dvojice si s materiálem hraje, převrací ho naruby, vytváří jeho variace, propojuje s improvizačními pasážemi. Z nervních gradací přechází do melodických melancholií, s materiálem se mazlí i hrubě ho dekonstruuje. Dost často je to originálnější i zajímavější, než tvorba jiných, označovaná za původní.“ Antonín Kocábek, Tyden.cz

Kromě toho se jejich verze písně Kilián Nedory stala součástí tribute CD k padesátým narozeninám Filipa Topola Sbohem a řetěz. V říjnu roku 2019 vydalo duo nové album U8, které bylo nahráno ve Studiu JáMOR  a obsahuje devět autorských písní inspirovaných městem Berlín.