Polansky versus Langman

cz
alternative
Hudba

Andrej Polanský versus Emül Langman je projekt dvou českých muzikantů žijících v Praze a v Berlíně. Kromě klasicke violy, skromných bicích a sugestivního zpěvu využívají hojně efektů, looperu. I proto znějí spíš jako plnohodnotná rocková kapela.

Projekt Andrej Polanský wtf Emül Langman byl založen jako pocta Lou Reedovi po jeho smrti v roce 2013. V květnu roku 2015 vydávají svoje první album conTRACKtion s 9ti písněmi Lou Reeda. „Je to vtipné i inspirativní. Dvojice si s materiálem hraje, převrací ho naruby, vytváří jeho variace, propojuje s improvizačními pasážemi. Z nervních gradací přechází do melodických melancholií, s materiálem se mazlí i hrubě ho dekonstruuje. Dost často je to originálnější i zajímavější, než tvorba jiných, označovaná za původní.” Antonín Kocábek, Tyden.cz

Duo hraje jako support band kapel Půlnoc, J.H.Krchovský & Krchoff Band nebo Plastic People of the Universe. S programem úspěšně vystoupilo na alternativních scénách festivalů jako BOSKOVICE, TRUTNOFF, Eurotrialog Mikulov, HABROVKA, Worldfest Grabštějn. V roce 2016 se Polansky verusu Langman vydali na svou první zahraniční tour a německé publikum si je zamilovalo – Redaktory Südwest Presse byl zvolen jejich koncert v Ulmu za největší koncertní zážitek “Das tollste Konzert” roku. Od té doby pravidelně hrají také v Německu.