Naked Professors

cz
accoustic rock/folk pop
Hudba

Naked Professors je folk-rocková kapela z Českých Budějovic, která se prezentuje převážně vlastní tvorbou, ale občas přimíchá i něco z irského, britského anebo amerického folku či folk-rocku. Kytara, banjo, mandolína, housle, baskytara, bicí a samozřejmě zpěvy. 

Naše kapela vznikla kolem roku 2013, kdy se občasné hraní po hospodách změnilo v pravidelné zkoušení a domlouvání koncertů. Jsme z Českých Budějovic a náš repertoár se skládá převážně z vlastní tvorby, ale také irských lidovek a coverů folkrockových kapel (jako např. Mumford & Sons, Johnny Flynn & The Sussex Wit, 16 Horsepower). Kapela začala na coverech a lidovkách, ale postupem času jsme přimíchávali do repertoáru čím dál více vlastní tvorby, až jsme se nakonec shodli, že to je ta cesta, kterou chceme jít. Máme natočené jedno demo (4 písně – 2 naše, 2 irské) a v prosinci 2020 jsme natočili další dvě vlastní písně s videoklipem. V následujícím roce je v plánu natočení plnohodnotného alba vlastních písní. 
Doposud jsme hrávali všude možně - v klubech, hospodách, na malých festivalech, na svatbách a oslavách, na městských slavnostech, poutích a různých akcích tohoto typu, většinou v okolí Českých Budějovic. Do budoucna nás lákají spíše hudební festivaly a zajímavé kluby, kde bychom mohli prezentovat vlastní tvorbu.

Dominik Pokorný – hlavní zpěv, kytara
Petr Hubík – banjo, mandolína, zpěv
Kristýna Kušková – housle, zpěv
Gloriana Novoa – baskytara
Vojtěch Sýkora – bicí, zpěv