Madhouse Express

cz
alternative rock, psychedelic
Hudba / UNI scéna, Panský dvůr / 8.7. /

To, co v roce 2015 začalo inzerátem, vyústilo ve spojení čtyř zdánlivě odlišných hudebních elementů a dalo dohromady partu přátel, kteří pod hávem psychedelie tvoří Madhouse Express. Čtveřice z Prahy funguje ve složení: Maxmilián Hruška zpěv, klávesy, kytara, theremin – Daniel Novotný kytara – Gregor von Kolofon basová kytara – Petr Podzimek bicí.

Během několika let se stali z malé klubové kapely nepřehlédnutelnou silou české psychedelie a vybudovali si na alternativní scéně jistou fanouškovskou základnu. Někdo říká, že mu připomínají The Doors, někdo Pink Floyd… Pravdou je, že má kapela základy inspirace v 60. letech, nejedná se ale o žádnou kopírku. Svým talentem, autorskou invencí a touhou po experimentování, přináší na současnou českou scénu svěží koncept neopsychedelie s ozvěnami toho, jak současná psychedelie rezonuje ve světě. Změny nálad, zvukové efekty, intenzivní kytarové riffy a melodie, chytlavé basové linky, pulzující klávesy, energické bicí, nebo excentricky šílený zpěv. Komplexní elixír v sobě mísí ingredience z rock‘n‘rollu, space rocku, psych popu, garage rocku, nebo i stoneru.

Madhouse Express na svojí cestě odehráli nespočet koncertů po ČR a vysloužili si několik přezdívek, jako např. „čeští psychedeličtí kazatelé”. Mezi nejvýznamnější počiny s jistotou patří tři speciální vyprodané koncerty s projekcemi v rozlišení 8k na kopuli o průměru 23,5m v pražském planetáriu. Kromě domácí klubové scény, se kapela v poslední době dostala do hledáčku multižánrových a městských festivalů, byla součástí větších i menších hudebních festivalů typu Povaleč, Beseda u Bigbítu, Žižkovská noc, Rockový slunovrat, Podtvrzí, Stone Smoker atd. Dalším zdarem v počínání kapely je každoroční účast na akcích v Německu, Rakousku a na Slovensku.

Za ten největší zahraniční úspěch se pak dá považovat účast na hlavní stage hudebního festivalu Celebration Days ve Francii, kde např. zahráli Radio Moscow z USA. O stage se čtveřice dělila i s několika jmény současné světové psychedelie, jako jsou Kikagaku Moyo, Holy Wave, nebo The Wooden Shijps. Na svém kontě má dvě EP, tři videosingly a dlouhohrající album s názvem Surreal Meadow, které si vysloužilo několik pozitivních recenzí např. v magazínu FullMoon (90 %) nebo na musicserver.cz atd.

Písně kapely It’s Getting Late a She Knows se staly součástí soundtracku k filmu Okupace (2021), který v roce 2022 vyhrál mj. Českého lva za filmovou hudbu. V lednu 2023 vydali Madhouse Express v spolupráci s heavy-rockovými Acid Row singl Event Horizon, který také společně zahráli před plnou pražskou MeetFactory.

A právě koncerty jsou tím, co nutí spousty lidí mluvit o Madhouse Express v superlativech. Na živo se můžete těšit na působivou show, někdy podpořenou vizuálními projekcemi, která vás doslova uhrane. V neposlední řadě je tu skoro až mystická postava frontmana, který vás definitivně očaruje hrou na theremin…