Ludvík Píza a kol.: Zítra se obleču do lesa a zmizím

cz
audiowalk
Divadlo / Muzeum / 8.7. /
Divadlo / Muzeum / 9.7. /
Divadlo / Muzeum / 10.7. /
Divadlo / Muzeum / 11.7. /

Účast na individuální divadelní procházce si předem rezervujte u infostánku před Muzeem regionu Boskovicka na konkrétní čas. Od čtvrtka do neděle od 10 do 19 hodin vždy v celou hodinu vyrazí jeden divák, který si u infostánku vyzvedne iPod případně další instrukce. iPod  prosíme po skončení vrátit opět do infostánku, aby byl k dispozici pro dalšího zájemce. Procházka vás zavede na židovský hřbitov, proto doporučujeme zvolit pevnou obuv.

A pak najednou, nepřipraveně, zahlédneš srnu, jak mizí rozbořenou hřbitovní zdí. Prodíráš se lučním náletem, co ti sahá až po hrudník, tam, za hradbu. Schovat se v lesní houštině, kde ještě před půl stoletím nebylo nic, jen holá pláň. Zanechat stopy pro ty, co přijdou po tobě.

Zítra se obleču do lesa a zmizím je kontemplativně-herní audiowalk vznikající výhradně pro prostor boskovického židovského hřbitova a jeho okolí. Jeho tvůrci, studenti a absolventi Katedry alternativního a loutkového divadla na DAMU, čerpají z napětí mezi hřbitovem jako místem věčného odpočinku a životem, který zde soustavně probíhá a přetváří prostor podle vlastních zákonitostí. Vydejte se na cestu podél zámecké obory, dál, na to odlehlé místo, kam se vstupuje s opatrností. Zjistěte, co se odehrává za zdejšími hradbami, když živí spí? Kam vás zavedou cesty, které tu vyšlapala lesní zvěř? A proč jsou uličky mezi hřbitovními kameny tak úzké, jakoby nečekaly žádného návštěvníka? Nadechněte se zde, na tom zdánlivě osamělém místě. Třeba se už ani nebudete chtít vrátit, odkud jste přišli.

Tvůrci: Ludvík Píza, Anna Datiashvili, Alžběta Uhlíková