Lenka Dusilová feat. Květy

cz
alternativa
Hudba / Letní kino / 9.7. /

Lenka Dusilová, devítinásobná držitelka výročních hudebních cen Anděl, není zvyklá stagnovat a opakovat se. Za poslední album Řeka získala tři ocenění (v kategorii album, skladba a interpretka roku). Na scéně je aktivní od šestnácti let, kdy na sebe strhla pozornost svojí energií, prožitkem a výtečným hlasem. Na přelomu milénia patřila ke skutečným hvězdám českého poprockového mainstreamu. Ze středního proudu hudební zábavy se ale v  vrstevnatějšímu stylu. Stal se z ní mimořádný úkaz české hudební scény, kdy z pozice rockové a popové hvězdy putuje k osobnímu vyjádření, jež svobodně přijímá impulzy z nejrůznějších stylů a mimohudebních zážitků. Pro svůj nezaměnitelný vokál byla hostem na řadě desek a koncertů předních muzikantů české scény.

Lenka Dusilová se, v současné době, spojila s kapelou Květy, která jí bude doprovázet a tvořit paralelu vedle jejího sólového projektu. Hudební vystoupení nese název Lenka Dusilová feat. Květy, uslyšíte výlučně tvorbu Lenky Dusilová, a to jak repertoár z nové desky Řeka, tak průřez starší tvorbou.

Kapela Květy existuje už od začátku tohoto tisíciletí. Po celou dobu se výrazně měnil její zvuk. Od roku 2019 hraje jako quartet, v sestavě posílené o bubeníka Jakuba Kočičku. Kapela odehrála stovky vystoupení, včetně těch zahraničních (Srbsko, Rakousko, Polsko, Francie, Holandsko). Od roku 2004 vydává svoje alba u Indies Scope. Alba jsou vysoce oceňována v anketách různých rádií (Radio Wave, Proglas). Mezi dalšími cenami, získala skupina i cenu Vinyla, a také vyhrála třikrát cenu Anděl v žánru Alternativní hudba. Skupina spolupracovala s divadlem DNO, natočila hudbu k rozhlasové hře, složila a nahrála písně pro televizní seriál Svět pod hlavou oceněný Českým lvem. Kapela, také složila a nahrála hudbu pro celovečerní film Jakuba Šmída Na krátko.