Kolektivní halucinace

cz
nu folk/alternative
Hudba

Kolektivní Halucinace představí své třetí řadové album Reality, na kterém nabízí reflexi současnosti. Vzala to, co šeptá, a učinila to albem. 

Trio Kolektivní Halucinace vydává autentickou nahrávku o labyrintu současnosti. Další řadové album nu-folkových alternativců pojednává o kulisách dnešní zvláštní doby. Kapela loví v širokém hudebním spektru od akustické balady přes ambientní nálady až k experimentální elektronice, díky čemuž její písně zasáhnou člověka jako šíp. 

Kolektivní Halucinace nahrála písně o současnosti, ve které neexistuje sdílená realita, ale jen řada bublin oddělených vysokou zdí neporozumění. „Je to jako situace, kdy zvědavě klepete na zavřené dveře, ty se pootevřou a škvírou slyšíte podivné, děsivé zvuky, ale není nic vidět, za dveřmi je tma. Co uděláte? Pomalu dveře zavřete, otočíte se a po špičkách se vracíte zpět. I pouhá otázka ,co je za dveřmiʻ je tak zneklidňující, že si ji raději ani nepokládáte, přibližuje jedno z témat nahrávky zpěvák a kytarista Jakub Mühlfeit.