Khoiba

Hudba
Electronic, downtempo

Khoiba chystá návrat ve velkém stylu. Dokončuje desku a plánuje obsáhlé turné

Znovunalezení něčeho, co oběma dlouhou dobu chybělo, a sdílená radost, taková jsou východiska očekávaného comebackového alba Khoiby, za nímž stejně jako na počátku stojí dvojice Ema Brabcová a Filip Míšek. Eponymní třetí deska vyjde 22. března 2019, deset let od rozpadu kapely. Potvrzena je už dvacítka koncertů a některé festivaly, mezi kterými nesmíme chybět.

Pilotní singl Stoke The Fire vyšel loni na jaře. Následně se Khoiba ponořila do práce na albu, která právě teď vrcholí. O tom, že uděláme třetí desku, jsme se poprvé bavili v červnu 2015. Od té doby uběhla spousta času, ale více urychlit to nešlo. Oba desce dáváme přesně tolik, kolik potřebuje. Je to krásná práce a pro mě hodně osobní záležitost, říká Brabcová.

Každá píseň na albu má svůj vlastní příběh, deska jako celek ovšem bude bez názvu. Je to náš pocit. Asi to nějakým způsobem pramení z té pauzy, že cítím potřebu vypíchnout tu věc bez jakýchkoli okolků a příměsí, dodává Míšek k dokončované novince, na níž duo úročí své předchozí zkušenosti. Jsme už hudebně i v životě dál, ale je to pořád Khoiba. Stále intenzivní a žánrově tak trochu na hraně. Když děláme hudbu, tak se vždycky napojíme na něco, co s vnějšími vlivy až tolik nesouvisí,“ uzavírá Brabcová.

facebook
minorityrecords.com

📰 Interview Kulturní magazín Uni

📻  Interview Radio Wave