Jaromír 99 & Letní kapela

cz
indie rock, pop
Hudba / Letní kino / 8.7. /

Letní kapela vznikla spontánně v srdci Rychlebských hor, když se muzikanti Jaromír Švejdík, Lukáš Morávek a Apostolos Joanidis scházeli s kytarami u ohně a hráli písničky, které Jaromír napsal společně s přáteli v průběhu své bohaté hudební kariéry. Základ repertoáru tak původně tvořily písně Priessnitz, Umakartu, Jaromír 99 & The Bombers, Václava Neckáře či Kafka Bandu, které se tematicky motají tak nějak kolem Jeseníků, Rychleb, hospod a vůbec. Skupina však postupně přidávala vlastní autorské písně.  

Kapelu postupně doplnili další muzikanti spjatí s regionem Jeseníků a Rychlebských hor. Za bicí usedl dlouholetý bubeník Priessnitz Zdeněk Jurčík, klávesové zvuky obstarává Vojtěch Šeliga a na baskytaru hraje Petr Weiser. 

Počátkem roku 2022 vyvrcholila více než dvouletá snaha kapely o tvorbu vlastního materiálu, když se muzikanti zavřeli na deset dnů do studia SONO Records, kde pod taktovkou věhlasného muzikanta Dušana Neuwertha vznikly základy pro debutovou desku kapely, která vychází v květnu 2022 u vydavatelství Indies Scope. Letní kapela se tak stále více stává svébytnou autorskou kapelou s vlastními silnými písničkami, které jsou v rámci koncertního repertoáru již pouze doplňovány Jaromírovou tvorbou z předchozích dob. 

Duší ansámblu je bezpochyby významný muzikant a výtvarník Jaromír Švejdík neboli Jaromír 99. Fanoušci se proto mohou na koncertech těšit na originální merch s prvky Jaromírova výtvarného umění. K většině vystoupení kapely také vzniká unikátní plakát.