Jakub Noha Band

cz
blues
Hudba / Zámecký skleník / 8.7. /

Jakub Noha band, rocková kapela působící zhruba od roku 1992. Vychází z dávné i nedávné písničkové tvorby Jakuba Nohy, jenž v ní  obstarává zároveň zpěv a jednu z kytar. Kapela má pevný, razantní zvuk, zejména od doby, kdy v  ní hraje excelentní kytarista Petr Bublák, řečený Bubák. Ve skladbách se expresivní zpěv střídá s „kytarovými souboji“ Nohova stratocasteru s Bubákovým hutně znějícím telecasterem. Spodek tvoří na basu temperamentní, přesný Marek Štulír a na bicí přímočaře nevázaný Vojta Noha, který si občas zahraje s kapelou i na kytaru. Je v tom slyšet trochu blues, trochu Hendrixe (Bubákova zásluha), trochu hard rocku, jednou je to melodické, jindy frenetické, chvílemi jemné, klidné, chvílemi drsné, hulákavé.
   Kapela v různých sestavách vydala 5 CD: „Kde je ten ráj…“ , FT-records – Monitor (1993), „Tady někde“, Indies (1995) a „NA PRAHU!“ (1997),  Indies, „Ryba nebo pták (nebo jiné zvíře)“, Indies (2003) a „Poztrácené nitě“, Pavian Records (2012). Jakub Noha vydal v roce 2017 u Indies Scope osmi cédéčkový komplet, kde je, kromě jiného, záznam vystoupení Nohabandu v Litoměřicích na „Kořenu“ z roku 1997 a z roku 2009 vystoupení v Balbínově poetické hospůdce.
    
V roce 2016 natočilo vydavatelství Carpe Diem na video koncert v Balbínově poetické hospůdce, které je k dosažení na YouTube. V současné době se sbírají síly, materiál a prostředky k vydání nového alba.