Dva

cz
alternativa
Hudba / Letní kino / 9.7. /

České duo DVA se za posledních 10 let svého působení věnuje převážně tvorbě hudby a ozvučení počítačových her. Se studiem Amanita Design vytvořili herní bestseller Botanicula, dětskou grotesku Chuchel a letos se vrhli do neprobádaných vod psychoanalytického hororového žánru ve hře Happy Game. Kromě Amanity Design spolupracuje kapela DVA ještě s herním studiem Charles Games, které vzniklo při Karlově univerzitě v Praze. Jejich hudbu mohou hráči slyšet v oceňovaných hrách Attentat 1942 a Svoboda 1945: Liberation.

Nejnovější album skupiny, soundtrack ke hře Happy Game, věrně provádí posluchače temnými zákoutími nočních běsů. Celý děj hry se odehrává na pomezí dětského snu a mlhavé reality. Hlavní postava prochází světy, které odrážejí hluboko zakořeněná traumata. Málokdy je hudební a zvuková složka počítačové hry tak výrazná, že se stává jednou z hlavních charakteristik zážitku. Nová, nutno říci neobvyklá, hororová hra proslulého českého herního studia Amanita Design, nese název Happy Game. Za měsíc od svého vydání si našla po celém světě desetitisíce fanoušků a hudbu, která ve hře zazní, už najdeme na Youtube v mnoha nadšeneckých úpravách. Včetně piano tutorialu nebo desetihodinové slepené smyčky.

Posledním kapelním albem, které vyšlo pod domácím labelem Label Home Table, byla v roce 2014 deska Nipomo. Inspirací byly tehdy dvojici jejich zahraniční tour po celém světě. Ve vymyšleném jazyce se ocitneme u oceánských vln, v temném lese i mezi mimozemšťany.