Dora Kaprálová: Ostrovy

Literatura
autorské čtení

Autorské čtení z připravované knihy, která vyjde na podzim v brněnském nakladatelství Druhé město.

Jsou ostrovy promarněných šancí, ostrovy zapomnění, ostrovy tichomořské a pak ty, na kterých zůstáváme navždycky trosečníky, ať se hneme, kam se hneme. Kořeny takových ostrovů rostou přímo v nás a záleží jen na tom, čím je zabydlíme a jak se nám tam bude žít, uprostřed nekonečného moře dalších ztroskotanců.
Dora Kaprálová bude číst z nové prózy Ostrovy, která je složená z 21 ostrovních povídek. Mj. přečte pohnutý příběh jedné chatařské kolonie ze Svatoondřejského ostrova nad Budapeští. A jak píše Matěj Hořava v knižní anotaci Ostrovů: jde o knihu, v níž si ležatá osmička podává ruku s ohraničeností, konečnost s duší. A smrt s životem, který nekončí.

Dora Kaprálová pochází z Brna, kde také na divadelní fakultě JAMU vystudovala  rozhlasovou a televizní dramaturgii a scénáristiku. Od roku 2007 žije v Berlíně.
V rámci souboru šesti divadelních her šesti autorek uveřejnila hru Výšina (2001),  publikovala knižní rozhovor s Květou Legátovou Návraty do Želar (2005), jako editorka se podílela na výběru poezie Kdybych vstoupil do Kauflandu, byl bych v Brně (2009), v roce 2014 vydala knihu novel Zimní kniha o lásce a se Zeno Kaprálem spolupracovala na knize Říkadla pro tři holčičky a jednoho kluka, v roce 2016 vyšel její Berlínský zápisník. 
V roce 2008 se podílela na televizním dokumentárním filmu o Hugovi Sonnenscheinovi – Muž, který neměl být.