Divadlo Líšeň: Spoutaný trávou

Divadlo
Divadelní scéna Prostor
Sobota

Scénická meditace na motivy prastarých buddhistických textů. Vyprávění nahého mnicha, císaře, generála a slona o významu nepatrných bytostí – rostoucích, běhajících, létajících i plujících. V inscenaci zpracované texty ze sbírek Zenový kompas (Seung Sahn) a Oceán v kapse rosy (Henri Brunel) se dotýkají tématu úcty k životu v jeho nepatrných a přehlížených podobách, i obecněji smyslu života. Inscenace používá přírodní materiály, nepopisné kovové loutky z drátů i z barevného plastu. Výtvarně originální tvar vzniká souběžným použitím loutek a stínohry před i za papírovým paravenem. Hru doprovází vypravěč a hudebník na basoneto a další originální zvukové nástroje.

Scénář, režie, scéna, hudba: Pavla Dombrovská a Luděk Vémola
Loutky: Zdenka Klanicová

45 min. | pro děti od pěti let i dospělé bez dětí

Omezená kapacita, prodej vstupenek pouze před představením.

web
facebook

Divadlo Líšeň vzniklo v roce 1998 v Brně jako nezávislý soubor, experimentující s různými divadelními formami. Pracuje s loutkami, maskami, objekty, s pohybovou a zvukovou stylizací. Jeho inscenace jsou výsledkem dlouhého tvůrčího i lidského hledání mnohdy přesahujícího oblast divadla. Mezi další aktivity patří rovněž workshopy a doprovodné vzdělávací programy. Zaměřuje se také na lidskoprávní a politická témata, dlouhodobě spolupracuje s romskými tanečníky a muzikanty, navštěvuje znevýhodněné publikum v ústavech a stacionářích.
Divadlo Líšeň hraje pro děti i dospělé nejen v Brně, ale také po celé republice i v zahraničí. Jeho inscenace procestovaly Belgii, Velkou Británii, Německo, Rakousko, Španělsko, Itálii, Polsko, Turecko, Rusko, Ukrajinu nebo Slovensko a získaly řadu ocenění (cena Erik na celostátní přehlídce Přelet nad loutkářským hnízdem, ceny za scénografii, dramaturgii a režii na festivalu Skupova Plzeň, hlavní Cena Henryka Jurkowského na festivalu Bábkarská Bystrica…).