Chief Bromden

cz
rock
Hudba / Palouk Potrvá / 9.7. /

Chief Bromden jsou energická pětice z různých koutů České republiky, která kombinuje řvavé kytary, dynamickou basu, strukturované synťáky a hyperaktivní bicí s charismatickými vokály. V sestavě se sešli členové etablovaných kapel (např. Manon meurt, Ghost of You nebo Shadow Area) a hned během prvního roku existence se ukázali na festivalech Colours of Ostrava nebo Festival Beseda u Bigbítu.
Zájem publika i odborné veřejnosti se ještě zvýšil po doplnění původně instrumentální sestavy o strhující melodické vokály. Výhra v soutěži 1Band2Play pořádanou Full Moon Magazinem kapele umožnila nejen vydání debutového alba Slunovrat na platformě Full Moon Forum, ale také předvést své extatické výkony na takřka vyprodaných křtech v Praze i v Brně. Rychlý koncertní start zabrzdil lockdown, kapela však nezahálí a odebrala se do zkušebny pracovat na nových materiálech.
Po releasu prvního videoklipu k singlu Soul Sucker odehráli Chief Bromden většinu zásadních českých festivalů a československých venues a nyní nahrávají své nové EP, které vyjde na jaře tohoto roku, a to také u labelu FullMoon Forum, tentokrát však ještě ve spolupráci s nezávislým labelem Korobushka Records, který připraví limitovanou edici lathe cut desetipalcových vinylů.