Bumbrle & Slezské předměstí

cz
country
Hudba / Palouk Potrvá / 8.7. /

Bumbrle je Tomáš Pácalt. Hraje na kytaru, zpívá a vytváří písně. Je to kluk z Prahy, Hradce Králové a Kardašovy Řečice. Působil a působí v kapelách La Prosperité, Martin Tvrdý trio, Bezbolestná či TGP. Tento neúnavný dříč a pistolník vystudoval literaturu, hraje velmi dobře fotbal a živí se jako kytarový technik. Bumbrle bylo jméno jeho děda z matčiny strany. Jeho babička Bumbrlová je poslední nositelkou tohoto jména. Bumbrlíček znamená zároveň „malý nenasyta“, což také dává smysl.  
Slezské předměstí je kapelní uskupení sympatických hudebníků původem z Hradce Králové – Slezského Předměstí. Jedná se o kamarádství Jana Kašpara, Jakuba Jedlinského, Tomáše Eiba a Tomáše Pácalta. Kapela se spojila, aby naživo nahrála třetí desku od Bumbrle – Písně od Bumbrle, které vydalo vydavatelství Polí5. 
Písně jsou entrtejnment na stará témata o životě, lásce a smrti. Je to blues, je to country, je to jakési písničkářství. Bumbrle na desce reflektuje nejdůležitější věci života: je plná něhy, smutku, šalalíka, louče a míče, a měla by rozhodně znít ve všech country rádiích i všech ostatních rádiích.