BBP – podzemní orchestr

cz
underground
Hudba / UNI scéna, Panský dvůr / 9.7. /

Jedenácti až čtrnáctičlenný podzemní orchestr plastického soundu.
Kořeny tohoto podivného souboru sahají až do roku 1982. Za více než třicet let existence prošlo touto kapelou už kolem čtyřiceti členů. Srovnatelný počet známých i neznámých hostů a hudebníků s ní spolupracoval na různých projektech. Původně tří až pětičlenný undergroundo-punkový soubor se během let rozrostl na dnes až čtrnáctičlenný podzemní orchestr. Hudebně BBP navazují na 70. léta čs. undergroundu a pozdější alternativy, jako jsou PPU, DG 307, Extempore či MCH Band, ale i na dnešní tváři souboru je stále patrný vliv punku. 
V srdcích pánů a dam z BBP zní The Residents, Tom Waits, Frank Zappa, Cpt. Beefhart, Primus či Dead Kennedys.

Otto Kunnert - zpěv, basa a cokoli, Hošek -Hux M. Jiřičný - el. kytara, Pete Best Vosa - bicí, Baru Baru - klávesy, Benny Good Man - klarinet, tenor saxofon, Viola Z - viola, Kate - příčná flétna, Havran Pájka - basa, Mr. Mat - el. kytara, basa, Krásnej Novej Joe - trubka ...

Podzemní orchestr BBP vydává pod hlavičkou Guerilla Records a undergroundového labelu RAT. Za dobu existence této kapely bylo vydáno celkem devět oficiálních i neoficiálních hudebních nosičů ( viz. 
www.bbp.cz ) a podílela se na několika hudebních kompilacích. 

BBP pokřtili své zatím poslední  CD "JE ČAS" a coby kmotři roztočili nové album pánové David Vávra a Stanislav Diviš, ale na festivalu PODVINÍ také celý soubor UŽ JSME DOMA. 

V luzích a hájích české beatové scény vskutku není mnoho uskupení podobných tomuto podivnému orchestru.