Art¡g

cdn/fr
indie rock/electro
Hudba / UNI scéna, Panský dvůr / 8.7. /

Art¡g je nový electro-art-punk-popový projekt Seliny Martin, ve kterém hrají Tom Meienburg na basu a Victor Thélème na elektronické bicí a samply. Martin pochází z Kanady a v současné době žije ve Francii, kde rozvíjí svůj nový hudební styl. Kritici její vystoupení popisují jako „brilantní“, „dechberoucí“, “neuvěřitelné“, „jedno z nejlepších vystoupení roku“.  V roce 2022 vychází její páté album.  

Trojice staví aranže spojením art-pop-punku a elektronických zvuků, přičemž výsledek je nakonec jedinečný. Základem je vysoce ceněné písničkářství Seliny Martin; texty jsou podávány se silou a jemností jejího jedinečného hlasu.
Martin vyrostla na farmě v Kanadě, ale přestěhovala se do Toronta a následně do Evropy, kde hledala umění, vývoj, komunitu a lásku.  Na jaře 2018 ji Tom Holliston (NoMeansNo) pozval na turné po EU. Následovalo osm dalších společných turné – v Evropě i v Kanadě – před nástupem pandemie.  Poté začala Martin doma nahrávat a aranžovat a do konce roku 2021 byla hotová hudba pro její páté album.

V roce 2021 se k Martin připojili Tom Meienburg (Hamburk, DE) a Victor Thélème (Cannes, FR) a trio začalo připravovat svou koncertní show k vydání očekávané nové nahrávky.