20000 židů pod mořem: Prequel Golem

Divadlo
site specific projekt
Židovský hřbitov
Pátek

Divadelní bojovka vytvořená přímo pro festival Boskovice 2019.
Odehrává se na boskovickém židovském hřbitově. Jedno představení pouze pro šest diváků! Diváci se sejdou 10 minut před začátkem představení před hřbitovem.

Prodej vstupenek u informačního stánku!

Doporučujeme pevnou obuv a fyzickou zdatnost!

Představení se hraje ve čtvrtek, pátek a neděli v těchto časech: 20:30, 21:20, 22:10, 23:00

Pomozte oživit Golema! Pod vedením Antonína Šenfelda se v malé skupince pokusíte proplížit skrz těžce hlídané území až k samotnému Golemovi. Jaký bude první Golemův úkol? A bude poslouchat? Soubor 20 000 židů pod mořem a jejich přátelé si připravili divadelní bojovku.

Režie: Ladislav Karda Hrají: Pavla Sedláčková, Jáchym Sůra, Václav Zimmermann, Tanita Yankova, Adéla Syslová, Štěpán Lustyk Scénografie: Natálie Košťálová Námět a scénář: Natálie Košťálová & Ladislav Karda

Během festivalu Boskovice bude mít několikrát denně vždy 6 diváků na malou chvíli příležitost užít si netradiční divadelní zkušenost. S herci ze souboru 20 000 židů pod mořem a studenty divadelní fakulty AMU vstoupí do příběhu, kterého se stanou součástí. Představení se bude odehrávat na místech starého židovského města a bude trvat 45 minut.

Divadelní tandem Ladislava Kardy a Natálie Košťálové se zabývá inscenováním autorských her přímo vycházejících z prostor, ve kterých se odehrávají. Celá tvorba inscenace začíná výběrem prostoru, podle kterého dále vzniká příběh. Jedná se o divadlo na pomezí žánrů site-specific, imerzivního divadla, inscenované hry a bojovky. Divák není během představení pouhým recipientem, ale je mu přímo účasten.

Tandem vytváří autorské inscenace, jejichž hlavním a základním kamenem je prostor. Herci se stávají průvodci příběhem i místem, diváci jsou do představení zapojování a sami se tak stávají nositeli děje.

Po svém prvním společném projektu Prequel Casablanca, který se odehrává ve sklepeních divadla DISK a literární kavárny Řetězová, se Ladislav Karda a Natálie Košťálová rozhodli držet herně-inscenačního konceptu. Dvojice se věnuje převážně autorským projektům, jedinou jejich dramatizací je inscenace Bílá nemoc, která měla premiéru v červenci 2018 ve staré vojenské nemocnici v Terezíně, kde byl stejně jako v předchozích i následujících projektech využitý celý prostor. Nyní dvojice připravuje další autorskou inscenaci Impresárium B. s premiérou 31. května 2019, tentokrát na Lodi Tajemství. Následně připraví autorskou hru pro festival Boskovice a festival Povaleč.

web