BoSkovicE 2018

5. - 8. července XXVI. ročník festivalu pro židovskou čtvrť

Mutanti hledaj východisko

Neděle 23:00 - 00:00 / Hudba

Palouk Potrvá

Kamarády z katedry alternativy pražské DAMU v roce 2010 dohání pražské bohémství. Aby neskončili v nelibosti vlastních rodin, nemaje žadné prachy na dárky, musejí nahrát pár písniček a nadělit je pod stromeček. V roce 2011 se situace kupodivu opět opakuje a vzniká demo druhé. V tu chvíli už se vtip stává natolik vážným, že vše přestává být legrace a tak vzniká kapela Mutanti hledaj východisko. Když nemůžeš – tak přidej.
Rok 2012 i 2013 jsou pro Honzu s Jirkou ve znamení zlatého úspěchu, ve vysokém Rytmu hrávají na jachtách a večírky zlaté mládeže si bez nich nedokáže představit opravdu, ale opravdu nikdo. Jan s Jiřím kupují domy, mercedesy i silikony.
Všechno však jednou končí a na podzim roku 2014 zalézají Mutanti zpět do díry. Do Vánoc zbývá měsíc, je čas. A tak v prosinci roku 2014 minimálně půlka Prahy a okolí na Vánoce stahuje jejich první desku “Můj bůh září do mých temnot – černoch“. Deska vyšla na audio-kazetě u labelu Landmine Alert.
Navzdory, nebo však právě díky takovému přístupu, se jim podařilo vytvořit dílo v našich poměrech jedinečné, které vás bude až mrazivě bavit.
V listopadu 2016 vyšla opět u Ladnmine alert v pořadí druhá deska kapely. Jmenuje se „PLSCVTGTUAUVGTU — alternativní tresty & opatření“.

mutantihledajvychodisko