logo-web-festival-bce-2018

5.–8. července festival pro židovskou čtvrť

Jan P. Muchow & The Antagonists

Sobota 20:30 / Hudba

filmová hudba / CZ

Letní kino

Audiovizuální živé koncertní provedení scénické hudby a písní, které Jan P. Muchow
na psal pro filmy: Samotáři, Ve stínu, Teorie tygra, Grandhotel, Ženy v pokušení, Krásno, Yuma, Jedna ruka netleská, Normal, Václav a další.

V podání autora a jeho přátel: 
Ema Brabcová (Luno, Khoiba) 
Václav Havelka (Please The Trees) 
Marek Doubrava (Hm..., ex Tatabojs) 
Jan Janečka (Southpaw, Republic Of Two, Luno) 
Marie Dorazilová (PKF - Pražská filharmonie, Krása Quartet) 
Jenovéfa Boková (Comenius Quartet)

Unikátní koncertní projekt nabízí průřez autorskou tvorbou Jana P. Muchowa pro film, ve výjimečném spojení osobností české hudební scény. Program se skládá ze scénické hudby a písní napsaných JPM výhradně pro jednotlivé filmy. Zazní tak legedární Lucky Boy z filmu Samotáři vedle křehkého tématu z filmu Grandhotel, aktuální Cowboy Of The River z Teorie tygra vedle temných tónů z filmů Ve stínu a Normal, nebo hravé ústřední téma z diváckého hitu Ženy v pokušení vedle westenovské Out Of Shadow z polského filmu Yuma, kde pro film poprvé spojili své síly Jan P. Muchow a Václav Havelka, aby nahráli ústřední píseň.

Filmová hudba Jana P. Muchowa zazněla ve filmu poprvé v roce 1996 v kultovním debutu Davida Ondříčka Šeptej. Uplynulo 20 let a hudební filmografie JPM čítá na 30 titulů. Skládal hudbu převážně pro filmy české a slovenské, ale má na svém kontě i hudbu pro německý film Sputnik či polský eastern Yuma.

A jak různorodá je tvorba JPM pro jednotlivé tituly, tak pestré je koncertní provedení samo. Housle, violoncello, klavír a podmanivý hlas Emy Brabcové, jemná rytmika, hra na pilu, elektronika, kytara a uhrančivý zpěv Václava Havelky. To vše doplněno o projekce v režii VJ Clada, které divákům obrazem připomenou konkrétní filmy a umocní jejich filmové emoce.